2022-23 Varsity Boys Cross Country Schedule

Sat Aug
27
Meet
From Glenwood
Glenwood, Tri-Center Community Schools,SW Valley - Corning,East Mills,Council Bluffs Thomas Jefferson,Council Bluffs Abraham Lincoln,Atlantic CSD,Clarinda,Creston Community School District,Harlan Community School,Lewis Central,Red Oak,Shenandoah,St. Albert Catholic

9:00 AM

Sat Aug
27
Meet
From Glenwood
Glenwood, Council Bluffs Abraham Lincoln,Council Bluffs Thomas Jefferson,East Mills,SW Valley - Corning,Atlantic CSD,Clarinda,Creston Community School District,Harlan Community School,Lewis Central,Red Oak,Shenandoah,St. Albert Catholic

9:00 AM

Sat Sep
3
Meet
@ Pella Community School District
Glenwood, Pella Community School District,Collins-Maxwell,Montezuma Community,North Polk,Gilbert,Bondurant-Farrar,Nevada,Mount Pleasant,Norwalk,Pella Christian,Baxter,Des Moines Christian Schools,Lynnville-Sully,Mid-Prairie,Oskaloosa,Columbus,Eddyville-Blakesburg-Fremont,AC-GC

10:15 AM

Mon Sep
12
Invitational
@ Ballard
Glenwood, Ballard

5:55 PM

Sat Sep
17
Invitational
Pella Dutch
Pella, IA

12:45 PM

Sat Sep
24
Invitational
@ Harlan Community School
Glenwood, Harlan Community School,Underwood,Treynor,Council Bluffs Thomas Jefferson,Riverside Community Schools,Council Bluffs Abraham Lincoln,Atlantic CSD,Clarinda,Creston Community School District,Denison-Schleswig,Kuemper Catholic,Lewis Central,Red Oak,St. Albert Catholic

9:00 AM

Sat Sep
24
Invitational
@ Harlan Community School
Glenwood, Harlan Community School,Underwood,Treynor,Council Bluffs Thomas Jefferson,Riverside Community Schools,Council Bluffs Abraham Lincoln,Atlantic CSD,Clarinda,Denison-Schleswig,Kuemper Catholic,Lewis Central,Red Oak,St. Albert Catholic

9:00 AM

Thu Sep
29
Meet
@ Shenandoah
Glenwood, Shenandoah,West Nodaway,Underwood,Treynor,Stanton,Southwest Valley High School,Sidney,Riverside Community Schools,North Nodaway,Iowa School for the Deaf,Griswold,Fremont Mills,Essex,East Mills,East Atchison,Council Bluffs Thomas Jefferson,Bedford,AHSTW,Clarinda,Heartland Christian,Lewis Central,Red Oak,St. Albert Catholic

4:00 PM

Thu Oct
6
Invitational
@ Atlantic CSD
Glenwood, Atlantic CSD,Winterset,Tri-Center Community Schools,Treynor,Sergeant Bluff-Luton,Riverside Community Schools,Nodaway Valley,Lenox,Earlham,Council Bluffs Abraham Lincoln,Clarinda,Council Bluffs Thomas Jefferson,Creston Community School District,Denison-Schleswig,Harlan Community School,Kuemper Catholic,Red Oak,Shenandoah,Stanton

4:30 PM

Thu Oct
6
Invitational
@ Atlantic CSD
Glenwood, Atlantic CSD,Council Bluffs Abraham Lincoln,Earlham,Lenox,Nodaway Valley,Riverside Community Schools,Sergeant Bluff-Luton,Treynor,Winterset,Clarinda,Council Bluffs Thomas Jefferson,Creston Community School District,Denison-Schleswig,Harlan Community School,Kuemper Catholic,Red Oak,Shenandoah,Stanton

4:30 PM

Thu Oct
6
Invitational
@ Fort Dodge
Glenwood, Fort Dodge,Southeast Polk,Ankeny,Indianola,Johnston,Urbandale,Dowling Catholic,Waukee,Mason City,Ames,Des Moines Lincoln,Des Moines Roosevelt,Ankeny Centennial,Sioux City North,Lewis Central,Council Bluffs Thomas Jefferson,Bishop Heelan,Iowa Falls-Alden,Ballard,Norwalk,Sioux City East,Manson Northwest Webster,Carlisle,Kuemper Catholic,Boone,Saint Edmond,Newton,Dallas Center-Grimes,Waukee Northwest

5:45 PM

Thu Oct
13
H-10
@ Harlan Community School
Glenwood, Harlan Community School,Atlantic CSD,Clarinda,Creston Community School District,Denison-Schleswig,Kuemper Catholic,Lewis Central,Red Oak,Shenandoah,St. Albert Catholic

4:00 PM

Fri Oct
28
State
@ Fort Dodge
Glenwood, Fort Dodge

3:15 PM